dinsdag 15 juli 2025

2025-07 Varen in de IJsseldelta Visarenden.

 14-07 met de roeiboot de IJssel af .

Er waren 3 Visarenden aanwezig in de IJsselmonding.


woensdag 9 juli 2025

2025-07 zeearenden IJsselmonding tenminste een jong gezien

 Vanmiddag en in de avond op het water doorgebracht op de Wave van Martijn met de bedoeling de zeearenden van de IJsselmonding te gaan bekijken op broedsucces.

Prachtige plaatjes kunnen maken van de beide oudervogels met in het bijzonder de vrouw, ze liet zich prachtig fotograferen en vloog recht over ons heen om een vis te gaan halen.


dinsdag 10 juni 2025

2025-06 Grote zaagbek nieuwe broedvogel voor Nederland

Eindelijk bevestiging, de grote zaagbek broed op het Ketelmeer. Martijn de Jonge zag op 03-06 een moedereend met 9 pullen.


Al vele jaren heb ik het vermoeden dat er grote zaagbekken broeden op het Ketelmeer en dat we (Martijn en ik) dat eens beter moeten gaan onderzoeken. Elk jaar goede voornemens maar steeds was er iets wat dat dit belemmerde. We hadden ook al de ideale plek bepaald waar ze zouden moeten broeden. Hier kunnen ze als holenbroeder een plek vinden op een rustig gedeelte van het Ketelmeer tussen de basaltblokken.


woensdag 16 april 2025

2024 November Zuid Afrika Deel 3 Kruger

In november 2024 zijn we op vakantie geweest naar Zuid Afrika.